فیبر نوری OM5

فیبر نوری OM5 - مالتی پلکس روی مالتی مد


معرفی فیبر نوری OM5
تاکنون ، فیبرهای نوری مالتی مد در یک باند باریک در طول موج 850 nm ویا 1300 nm نانومتر عمل می کردند. تازه ترین نوع مالتی مد یا به روزترین آن به تازگی ارائه گردیده و فیبر نوری OM5 می باشد که با خواص انتقال گسترده در یک باند وسیع 100 nm نانومتر برای فراهم کردن نیازسریع به پهنای باند بیشتر و بیشتر را فراهم می نماید. در فناوری OM5 با توسعه پهنای باند و ایجاد فناوری بر پایه مالتی پلکس پهنای باند توانایی ایجاد چهار طول موج به طور همزمان در محدوده 850 nm تا 950 nm نانومتر فراهم شده است تا انتقال داده با پهنای باند وسیع تری صورت پذیرد.

 فیبر نوری OM5

فناوری SWDM
واژه کلیدی این فناوری SWDM یا Shortwave Wavelength Division Multiplexing بهره مندی از فناوری مالتی پلکس در طول موج کوتاه می باشد که با ایجاد طیف نوری رنگی در محدوده ای 100 نانومتری اقدام به جابه جایی پرظرفیت داده ها می نماید. میتوان 40 GBit/s را در ثانیه با ایجاد چهار طول موج 10 GBit/s گیگابیت بر ثانیه در فیبر فرستنده و گیرنده منتقل نمود و یا 100 GBit/s گیگابایت بر ثانیه با 4 طول موج 25 GBit/s گیگابیت بر ثانیه.
فناوری SWDM

سری OM5
محور انتقال فیبرنوری OM5 در ارتباط با فرستنده ها و گیرنده های SWDM نیزمی باشد که بدین ترتیب ظرفیت انتقال را افزایش می دهند، شایان ذکراست که تار نوری OM5 قطر هسته ای مشابه OM4 و OM3 دارد ( 50/125 ) اما فناوری ساخت آن متفاوت است گرچه مطابق استاندارد با مدل های پیشین مالتی مد سازگار است ، پیشرفت فناوری فیبر نوری پر کاربردترین کانکتور در این صنعت را به عنوان انتخاب اصلی زیر ساخت های پر سرعت نموده است: کانکتور LC-Duplex. فناوری OM5 از تمام فناوری های قبلی همانند OM4 و OM3 پشتیبانی می نماید. اتصالات و کابل ها هم کاملا سازگار میباشند. اما فیبر OM5 همراه با فرستنده های مناسب، توانایی انتقال طیف نوری را در پهنای باند تا چهار برابر بیشتر را ارائه می دهد.
سری OM5

کد رنگ بندی
METZ CONNECT در حال حاضر به عنوان یکی از نخستین تامین کنندگان آلمانی ، کابل ها، و اتصالات سربندی نهایی را با تکنولوژی توسعه یافته و تار نوری OM5 و اجزای OM5 بر اساس رنگ بندی تعریف شده توسط TIA ارائه می دهد. رنگ مشخص شده برای سری OM5 رنگ سبز لیمویی می باشد که در TIA-598 به طبقه بندی جدید اضافه خواهد گردید. توجه داشته باشد که آن را با نوع سینگل مد APC اشتباه ننمایید. فناوری bend insensitive فیبر غیر حساس در برابر خمش نیز به عنوان مطرح ترین فناوری در صنعت فیبر نوری ، در تمامی محصولات متز کانکت به کار رفته است.
شرکت منتخب صنعت پارس به نمایندگی از برند متز کانکت METZ CONNECT مفتخر میباشد که در کشورعزیزمان ایران فناوری فوق را در سبد محصولات خود قرارداده و اقدام به ارائه مخصولات گروه OM5 به عنوان نخستین ارائه دهنده این فناوری در بازار ایران می باشد.
کد رنگ بندی