قلم فیبر نوری VFL

از جمله ساده ترین روش های سنجش لینک های فیبر نوری استفاده از قلم فیبر نوری است که با متبع لیزری طول موج قوی مجهز می باشد و براساس طول موج های مختلف با منبع های نوری متفاوتی تولید می گردند. همچنین به کمک این وسیله می توان از صحت و کارکرد کانکتور ها، پیگتیل ها، جوش های فیبر نوری به صورت بصری اطمینان حاصل نمود.
قلم فیبر نوری یکی از ضروری ترین تجهیزات سنجش و اندازه گیری لینک و کابل های فیبر نوری می باشد که محل دقیق آسیب دیدگی فیبر را با انشار شدن غبر معمول نوردر قسمت هایی از مسیر لینک بسیار ساده و سریع معین می سازد و از ابزار های موثر و کارآمد همراه گروه سربندی و همچنین نیاز هر شبکه فیبر نوری در حال کاربری است.
پس از نصب و سربندی فیبر های نوری ابتدا می بایستی از صحت عملکرد ارتباطات برقرار شده اطمینان حاصل نمود. فرایند سنجش برای هر لینک به طور جداگانه با اندازه گیری افت رفت و برگشت و در صورت لزوم رفع عیوب لینک و در نهایت تحویل پروژه صورت می پذیرد. بسیاری بر این باورند که بهترین روش اندازه گیری و سنجش لینک های فیبر نوری توسط دستگاه های OTDR و پاور میتر های فیبر نوری صورت می گیرد، از لحاظ کلی این باور کاملا صحیح است ولی از نقطه نظر فنی وجود قلم نوری در ابتدایی ترین مرحله سنجش لینک های نوری معیارهای قابل توجهی را در اختیار تیم های متخصص در نصب و سربندی و همچنین مجموعه هایی که لینک های نوری در آن با مشکل مواجه شده قرار می دهد. با توجه به معیارهایی مانند مسافت و در برخی موارد نبود تجهیزات تکمیلی جهت سنجش می بایستی در ابتدا از نوع آرایش تارها داخل کاست ها و نحوه چیده شدن پیگتیل ها اطمینان حاصل نمود که بهترین ومقرون به صرفه ترین روش استفاده از قلم های فیبر نوری است. مهمترین کاربرد قلم های نوری عیب یابی بر اساس نوع حرکت نور در کابل های فیبر نوری ، پیگتل ها ، پچ کورد ها ، محل های فیوژن ، کاست ها وتارها و خصوصا قسمت های نزدیک به کانکتورهای لینک می باشد و در واقع محل های که دستگاه های OTDR و پاور میترها توانایی سنجش دقیق آن را ندارد.
جهت خرید و سفارش محصولات می توانید از طریق فرم تماس و یا تماس با بخش فروش اقدام فرمایید!


 

کاربرد قلم فیبر نوری
قلم فیبر نوری چیست و انتخاب VFL
راهنمای تست شبکه فیبر نوری
ایمنی چشم در استفاده از شبکه نوری و لیزر