دیتا سنتر (مرکز داده)

Montakhab Sanat Pars, Customized Integrated Solutions

مراکز داده از اوایل پیدایش صنعت کامپیوتر و شبکه به عنوان زیرساختی حیاتی برای ارتباطات پایدارتر وگسترده تر در صنعت ارتباطات پیدایش گردیدند، دیتاسنتر می تواند بسته به وسعت سازمان شما یک اتاق و یا یک طبقه را تشکیل دهد. دیتا سنتر مکانی است که کلیه سیستم های کامپیوتری ، تجهیزات مخابراتی و ماهواره ای ، سیستم های ذخیره سازی و تجهیزات الکترونیکی را به صورت متمرکز درون خود جای داده و همچنین می توان مجموعه ای از سیستم های الکترونیکی و ابزار دقیق ها را در آن مورد استفاده قرار داد به طور مثال سیستم های پشتیبان برق و کنترل کننده دما و سیستم های هوشمند جهت جلوگیری از حوادث مانند اطفای حریق، نمونه های مورد استفاده در مراکز داده می باشند. در دیتاسنترهای امروزی بسیاری از کابل های ارتباطی ضروری میباشند، تا این امکانات در کنار یکدیگر به طوری پایدار به کار گرفته شوند ، طراحی مناسب و فرایند قرار گیری کابل های ارتباطی امروزه امری مهندسی و نیازمند دانش فنی است، تا همواره ارتباطی پایدار و زیر ساختی مناسب همراه با بهروری در سرمایه گذاری صورت گرفته در بلند مدت شکل گیرد که عموما کابل های ارتباطی را با استفاده از لدر ها ، یا سینی های ارتباطی مختص مراکز داده و یا انتقال از کف های کاذب مناسب و یا ترکیبی از طراحی ها بر اساس استاندارد های لازم در کنار یکدیگر قرار می دهد. یک و یا چندین سرور مورد نیاز مقدار زیادی از توان می باشد، دستگاه های ذخیره سازی و کلیه تجهیزات مورد نیاز در شکل گیری دیتا سنتر ها توان یا انرژی لازم دارند حاصل بکارگیری این انرژی ایجاد حرارت است ، و حال سیستم های کولینگ و یا خنک کننده برای جلوگیری از گرم شدن محیط به کار گرفته می شوند. امنیت نیز به امری مهم بدیل گشته است - ابر رایانه ها بسیار گران قیمت می باشند و اغلب برای مقاصد مهمی استفاده می گردند و حفاظت نیز از مهمترین امور در دیتاسنترها به شمار می رود حتی در دسترسی به دیتاسنتر ها امروزه تدابیر امنیتی ویژه ای به کار گرفته می شود.

دیتا سنتر های ماژولار (کانتینری ، قابل حمل)

سیستم های دیتا سنتر مدولار دیتا یک روش در استقرار ظرفیت مرکز داده قابل حمل است. یک جایگزین مناسب برای دیتاسنتر های سنتی که بیشتر به طور اشتباه در طبقات پایینی ساختمان طراحی میگردیدند ، یک دیتاسنتر مدولار می تواند در هر نقطه ای که ظرفیت داده مورد نیاز است قرار گیرد. دیتاسنترها ماژولار از ماژول مهندسی و قطعات مناسب طراحی گردیده و برای ارائه ظرفیت مرکز داده مقیاس پذیر بوده و با گزینه های توان و سیستم های خنک کننده متعدد و پیش بینی شده تشکیل میگردند. ماژول ها را می توان به هر نقطه ای در جهان حمل نمود و به یکدیگر اضافه کرد با قابلیت توسعه پذیری تا مقدار مورد نیاز و ظرفیت های آینده، همچنین بر اساس نیاز مشتری مرکز داده مناسب و مورد نیاز را به شکل یکپارچه ، و یا با ترکیب چند سیستم ماژول طراحی و تولید نمود. مراکز داده مدولار معمولا از قطعات استاندارد تشکیل شده است، آنها را میتوان با روش های مهندسی ساده تر و مقرون به صرفه تری ساخت.
بر اساس استاندارد کشورهای پیشرفته امروزه تنها از مراکز داده مدولار به دلایل گوناگونی استفاده می نمایند چرا که استقرار سریع، بهره وری مناسب از انرژی و محاسبات با نسبت به ارائه ظرفیت مرکز داده با هزینه ای کمتری نسبت به روش های ساخت و ساز سنتی صورت میپذیرد، همچنین دیتا سنتر های هوشمند کانتینری به طور قابل توجه کاهش زمان در ساخت و ساز را از چند سال به چند ماه دارا می باشند. و یک طیف گسترده ای از راه حل های مختلف، که اغلب به نیاز خاص و سفارشی مشتری نیز وجود دارد در آنها قرار میگیرد، در راه حل های مختلف دیتا سسنتر های کانتینری یا مرکز داده قابل حمل تاکنون چندین اختراع ثبت شده است. مراکز داده مدولار معمولا در دو شکل قابل ارائه می باشند. نوع اول که بسیار شایع تر است، مراکز داده ها به عنوان کانتینری و یا مراکز داده مدولار قابل حمل، متناسب با تجهیزات مرکز داده (سرور، ذخیره سازی و تجهیزات شبکه) را در یک کانتیتر استاندارد و قابل حمل و نقل طراحی و تولید و ارائه میدهد ، سپس به محل مورد نظر یا سایت مشتری منتقل می شود. مراکز داده کانتینری معمولا همراه با سیستم های خنک کننده مناسب نیز تجهیز میشوند.
نوعی دیگر از مرکز داده های مدولار ترکیبی از چند کانتیتر استاندارد متناسب با تجهیزات مرکز داده می باشد که باهم و یا بصورت یک مرکز متشکل از قطعات پیش ساخته که می تواند به سرعت بر روی یک سایت ساخته و اضافه گردد با توجه به ظرفیت مورد نیاز حمل و نصب میگردد. به عنوان مثال، مدل های شرکت HP با نام اختصاری PODs از این نوع از مرکز داده مدولار میباشند، که در آن دیتا سنتر از چهار سالن مرکز داده مرتبط با یکدیگر تشکیل شده که همه تحت سازه عامل مرکزی فرمان پذیر بوده و در افزایش کارایی با آن طراحی و ساخته شده است.
شرکت منتخب صنعت پارس با دارا بودن گواهی نامه های رسمی در طراحی زیر ساخت شبکه در دیتاسنتر های هوشمند آماده ارائه راه حل های مناسب در تجهیز دیتا سنتر ها بر اساس استاندارد های ضروری ISO/IEC 11801 , EN50173-5, DIN EN 50173-1, IEC 61753, TIA-568B, TIA-568A, TIA-598-C, IEC 61754-7, IEC 61755-3-31/32, IPF, DIN EN 50174 میباشد.
*جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق فرم تماس و یا تماس با بخش فروش اقدام فرمایید!