پچ پنل های فیبر نوری Fiber Optic Patch panels

بر اساس استاندارد ISO/IEC 11801


پچ پنل های فیبر نوری بیشتر بعنوان تجهیزات توزیع کننده نوری نیز شناخته می شوند، کاربری پچ پنل ها به عنوان محل سربندی کابل های نوری جهت تسهیل در برقراری ارتباط و دسترسی سریعتر به کابل و مدیریت صحیح ارتباطات نوری می باشد.
بر اساس استاندارد ISO/IEC 11801 بند 3.1.25 لزوم استفاده از پچ پنل ها و تجهیزات جانبی آن شامل آداپتور، پیگتیل ، پچ کورد و کاست فیبر نوری امری ضروری است و کلیه این تجهیزات می بایستی با یکدیگر مورد کاربری قرار گیرند.
پچ پنل ها جهت سربندی کابل های نوری مورد استفاده قرار می گیرند و بیشتر آنها فلزی می باشند که در این صورت بر اساس استاندراد TIA-607-B می بایست کلیه تجهیزات فلزی به سیستم ارت یا زمین متصل گردند، با توجه به سربندی کابل داخل پچ پنل ها، نه تنها با وجود کاست از فیوژن های فیبر نوری محافظت می گردد به علاوه سرمایه اصلی پروژه نیز که کابل فیبر نوری می باشد در داخل پچ پنل محافظت می گردد، در این خصوص پیگتیل ها نیز از سمت کانکتور روی اداپتور های فیبر نوری در پنل داخلی قرار می گیرند، در قسمت بیرونی این پنل پچ کورد ها وظیفه اتصال لینک های سربندی شده در داخل پچ پنل را با سوئیچ ها و یا دستگاه های اکتیو را برعهده دارند.
استفاده از برند معتبر و استاندارد ، رعایت استاندارد رنگ بندی فیبر نوری TIA-598-C از طرف گروه سربندی و رعایت استاندارد اتصال به زمین TIA-607-B ، DIN EN 50310 در نصب و راه اندازی پروژه های فیبر نوری امری ضروری است که در افزایش طول عمر شبکه و کاربری آسان تر آن موثر است.
پچ پنل های فیبر نوری بیشتر به عنوان محل مدیریت کابل نیز شناسایی می گردند، پچ پنل فیبر نوری بر اساس نوع استفاده در نصب به دونوع پچ پنل های قابل نصب در رک ها ( رکمونت پچ پنل ) و دیگری پچ پنل قابل نصب بر روی دیوار یا پچ پنل دیواری یا باکس فیبر نوری دیواری شناخته می شوند. بر اساس نوع پروژه صنعتی ، اداری و.. پچ پنل ها دارای پروتکل های حفاظتی ( IP ) شرایط پیرامونی می باشند.
با توجه به نوع آداپتور مورد استفاده پنل های قرار گیری آداپتورها، در اشکال مختلف جهت تجهیز انواع کانکتور های فیبر نوری طراحی و تولید می گردند.
در انتخاب راه حل مناسب شبکه فیبر نوری دقت بیشتری فرمایید.!
*جهت خرید و دریافت قیمت می توانید از طریق فرم تماس و یا تماس با بخش فروش اقدام فرمایید!

پچ پنل های فیبر نوری و هوزینگ های شرکت کورنینگ در انواع قابل نصب داخل رک های استاندارد با اندازه 19" و باکس های قابل نصب روی دیوار و ... نقسیم گردیده و قابل ارائه می باشند، شرکت کورنینگ از مهمترین تولید کنندگان و ارائه دهندگان راه حل های مالتی فایبر Multi-Fiber Solutions می باشد که انواع ارتباطات MPO/MTP را فراهم می نماید. شرکت کورنینگ با مجهز ترین فناوری ها و گسترده ترین خط تولید صنعت و بیش از 30 کارخانه با دقیق ترین دستگاه های اندازه گیری، تجهیزات فیبر نوری را در سبد محصولات خود قرار داده و پچ پنل ها و هوزینگ های آن نیز در گروه اتصالات سربندی شده با کیفیت و استاندارد جهانی جای دارند. شرکت کورنینگ به عنوان برترین تولید کننده صنعت تجهیزات پسیو شبکه های فیبر نوری اساس تولید را با توجه به ضرورت های استاندارد نهاده و محصولات این شرکت از با کیفیت ترین تجهیزات پسیو شبکه به شمار می آیند.
کلیه تجهیزات شرکت کورنینگ پس از تست و آزمایش های نهایی با بالاترین استاندارد های ممکن روانه بازار می گردند. .


» پچ پنل فیبر نوری کورنینگ Corning