پیگتیل فیبر نوری Fiber Optic Pigtail

بر اساس استاندارد ISO/IEC 11801


یکی از تجهیزات پسیو فیبر نوری مورد نیاز در سربندی و ترمینیشن کابل های نوری، پیگتیل های فیبر نوری می باشند. در واقع پیگتیل های فیبر نوری کابل های تک رشته ای از نوع OFNR تایت بافرد بوده که در یکی از دو انتهای آن کانکتور فیبر نوری در کارخانه ای مجهز، سربندی و متصل گردیده است. فرایند اتصال کانکتور بر اساس استاندارد های پیشرفته صورت میگیرد و عموما شامل چند مرحله: آماده سازی، برش مسطح، پولیش های مختلف و در نهایت نصب بدنه کانکتور می باشد.
پیگتیل های فیبر نوری در دو نوع سینگل مد و مالتی مد بصورت تکی یا پک 12 تایی ارائه می گردند، بر اساس استاندارد ISO/IEC 11801 پیگتیل های نوری بایستی طولی برابر 2 الی 3 متر داشته باشند، البته رعایت استاندارد ANSI/TIA 568-C.3 در تولید قطعات پسیو فیبر نوری امری ضروری می باشد. بر این اساس پیگتیل های نوری سینگل مد با انواع کانکتور های ST,LC,SC و E2000 ارائه می گردند که میتوانند نوع پولیشی بر اساس استاندارد به UPC و APC داشته باشند، البته حداکثر افت قرارگیری یا Insertion loss بر اساس همین استاندارد 0.2db در نظر گرفته شده در دامنه طول موج نامرئی 1310 الی 1550 نانومتر می باشد.
پیگتیل های فیبر نوری مالتی مد نیز با انواع کانکتور های ST,LC,SC و در شرایط سفارشی با کانکتور E2000 نیز ارائه می گردند که بایستی نوع پولیش آنها بر اساس استاندارد PC باشد، البته حداکثر افت قرارگیری یا Insertion loss بر اساس همین استاندارد 0.3db برای ارتباطات مالتی مد در نظر گرفته شده که در دامنه طول موج 800 الی 1300 نانومتر می باشد.معیارهای افت بر اساس دسی بل اندازه گیری می شوند.
نوع دیگری از افت که بسیار حائز اهمیت می باشد افت برگشتی به اختصار ORL یا Optical Return loss نامیده میشود. بازتاب یا انعکاس یا افت برگشتی در اثر برخورد نور با سطح و در نتیجه برگشت مقداری از آن نور صورت می پذیرد. در این مقوله ذکراین مسئله بسیار حائز اهمیت است ، تنها جوش فیبر نوری یا فیوژن با دستگاه های Core alignment فاقد این افت می باشند. در نوع سینگل مد OS2 ( نوع OS1 فاقد استاندارد می باشد) با پولیش زاویه دار APC یا Angled Physical Contact polish شرایط به گونه ای بهتر باعث عملکرد آن میگردد چرا که میزان ORL آن به بیشتر از -70db خواهد رسید در مقایسه با نوع معمولی سینگل UPC یا (Ultra Physical Contact) polish این مقدار در بهترین حالت کیفی خود به دامنه -50db خواهد رسید گرچه بیشتر ارتباطات UPC مقدار -30db الی -40db دسیبل را نمایش می هند. هرچه این میزان به اعداد کوچکتر نزدیک گردد ارتباطات پایدارتر و با کیفیت تر است، تولید با پولیش APC نیازمند خط تولید بدون خطا با دقت بالاست ،
در انتخاب راه حل مناسب شبکه فیبر نوری دقت بیشتری فرمایید.!
*جهت خرید و دریافت قیمت می توانید از طریق فرم تماس و یا تماس با بخش فروش اقدام فرمایید!