شرکت Corning را می توان بی رقیب ترین شرکت تولید کننده انواع محصولات فیبر نوری از لحاظ کیفی دانست. چرا که اولین بار درسال 1978 شرکت کورنینگ اولین کابل loose tube سینگل مد یا تک حالتی را تولید و ثبت اختراع نمود که تا به امروز به عنوان استاندارد و الگو ساخت کابل های فیبر نوری شناخته میشود.
تحولات صنعتی کشور آلمان این کمپانی ساده را که در 160 سال قبل، لامپ شیشه ای شکل گرفته را تولید می نمود به باکیفیت ترین شرکت تولید کننده محصولات فیبر نوری تبدیل کرد. گرچه دامنه تولیدات و نوآوری های این شرکت به تجهیزات و محصولات فیبر نوری پایان نمی یابد، شرکت کورنیگ امروزه با تولیدات دیگری نیز آوازه ای جهانی دارد.
انواع کابل های فیبر نوری کورنینگ به 3 دسته کابل های فیبر نوری indoor یا مورد استفاده در پروژه های داخل ساختمانی ، indoor/outdoor یا مورد استفاده در پروژه های داخل و خارج از ساختمان البته به عنوان کابل فیبر نوری کانالی شهرت یافته اند و کایل های فیبر نوری Outdoor یا همان کابل های خاکی و مورد استفاده در پروژه های خارج از ساختمان تقسیم می گردند.
البته این کابل ها حتی در نوع تار نیز از لحاظ فناوری به سفارش مشتری براساس نوع سینگل مُد و مالتی مُد تولید و ارائه می گردند.
از قسمت زیر مینوانید کابل مورد نیاز خود را بیابید!